PC zone‎ > ‎

Bezpečné přihlášeníBezpečné a pohodlné přihlašování k webovým službám.

Představujeme vám jedinečnou bezplatnou službu určenou všem uživatelům internetu. Pomocí mojeID se můžete přihlašovat k Vašim oblíbeným službám bez nutnosti dalších a dalších registrací. Nebudete si muset pamatovat spousty přihlašovacích jmen a hesel, bude Vám stačit jedno jméno a k němu jedno heslo. Vy sami si nastavíte, jaké osobní údaje poskytujete konkrétním serverům. Svou identitu tak budete mít pevně pod kontrolou.

  • získejte kontrolu nad svými osobními údaji
  • přihlašujte se k webovým službám bezpečně
  • založení a používání mojeID je ZDARMA
  • zaveďte jednoduše mojeID také na Váš web

Výhody mojeID

1. Jedno heslo pro mnoho webů

Již si nebudete muset pamatovat desítky přihlašovacích jmen a hesel na nejrůznější webové stránky. Bude vám stačit jediné jméno a heslo, které vám umožní přihlásit se na vaše oblíbené stránky z kteréhokoliv počítače nebo mobilního zařízení. Váš život na internetu bude o hodně jednodušší.

Příklad: Používáte jeden účet k emailové službě, další přihlášení si musíte pamatovat do několika e-shopů a k vašemu oblíbenému diskusnímu foru používáte opět další jméno a heslo. Po zavedení mojeID na stránkách všech těchto služeb se přihlásíte jediným jménem a heslem. Přihlásíte se jednoduše pomocí mojeID.


2. Osobní údaje pod kontrolou

Také vás nebaví měnit vaši doručovací adresu na několika serverech? Máte novou emailovou adresu? Nyní bude stačit změnit tyto údaje pouze jednou - mojeID se postará o to, aby vaše oblíbené stránky měly všechny důležité údaje při každém přihlášení vždy aktuální.

Vy sami si nastavte údaje, které prostřednictvím mojeID poskytnete různým provozovatelům služeb.

Příklad: Když začnete používat novou e-mailovou adresu, budete nuceni změnit svůj profil na několika serverech, nebo dokonce na desítkách serverů. Jedině tak si budete jisti, že vám budou chodit novinky, potvrzující emaily atd. ze všech internetových služeb, které používáte. S mojeID změníte váš e-mail jen jednou. Všechny vaše stránky se automaticky aktualizují, jakmile se k nim přihlásíte.


3. Bezpečnější přihlašování

Pokud používáte desítky hesel, pravděpodobně je máte někde zaznamenané. V horším případě je máte napsané na kousku papíru, který může být kýmkoliv odcizen a zneužit. S mojeID již tato hesla nebudete potřebovat. Velmi významný je také fakt, že provozovatelé serverů vaše heslo k mojeID nikdy neuvidí a tudíž ho nemohou následně zneužít Navíc mojeID umožňuje přihlašovat se i jiným bezpečnějším způsobem než pouhým heslem. Je možné přihlásit se také digitálním certifikátem a do budoucna je plánováno také přihlašování jednorázovým heslem.

Příklad: V případě, že se vám metoda přihlašováním heslem nezdá bezpečná, je možné přihlašovat se k webovým službám i pomocí jiných metod. Metodu si dle vlastního uvážení můžete vybrat při každém přihlášení.

Jak používat mojeID

Jak poznat, že server podporuje mojeID?

Hledejte přihlašovací okno s některou z těchto ikon:

Zvolte si přihlášení pomocí mojeID nebo OpenID. Služba mojeID je kompatibilní s mezinárodním OpenID. Proto je možné používat mojeID i na serverech, které podporují OpenID.

Přihlášení na server pomocí mojeID

Pro přihlášení k vaší webové službě klikněte na tlačítko "Přihlásit přes mojeID".

Přihlášení k OpenID pomocí mojeID

Služba mojeID je uživatelsky kompatibilní se standardní variantou OpenID. Přihlášení přes OpenID probíhá podobným procesem, liší se však grafické provedení přihlašovacího okna. Je nutné vyplnit vždy celé znění mojeID (obvykle ve tvaru vašejméno.mojeid.cz).

Ověření na stránce mojeID

Po kliknutí na tlačítko "Přihlásit přes mojeID" budete přesměrováni na přihlašovací okénko. Zde se přihlásíte ke svému mojeID účtu zvoleným způsobem (heslo, certifikát, jednorázové heslo).

Po úspěšném přihlášení ke svému mojeID účtu si můžete označit kontaktní informace, které chcete poskytnout službě, ke které se aktuálně přihlašujete. Vždy tak budete mít pod pokontrolou, které osobní údaje odesíláte.

Následně budete zpět přesměrováni na původní stránku, kde již budete přihlášeni. Pokud budete otevírat další stránky, které vyžadují vaše přihlášení a podporují mojeID, již se nebudete muset přihlašovat.


Kde mojeID používat

Ověřené služby s plným přístupem k mojeIDPCMobil.cz iTrefa.cz Lepime.cz Notovna.cz Hračkoviště.cz
Tipovací liga Netbox Redir Shopia.cz WebShop Building
SFK Drakonián Vacovský eshop it.cz Enya-bijoux.cz netKucharka.cz
Plenkování.cz RPG Forum LuxSci Spolužáci ZavodniSkola.cz
Barmano Rentoni KiteServer phpMyAdmin NikonClub
Subreg.cz TIXIK.com Seznam WikiTravel Horolezec
Stream LiveJournal Lidé DailyMotion ToodleDo
Super ProductWiki Novinky Houbaříme Agentka
Plaxo eJustice Škoda Octavia Vozovna VirtualMaster
SourceForge FreeDJ Khfotbal.com Tonershop.czProvozovatel služby mojeID je nezávislá instituce

Službu mojeID vyvíjí a provozuje CZ.NIC, z.s.p.o. Jsme sdružení, které dlouhodobě podporuje českou i světovou internetovou komunitu.

O sdružení CZ.NIC Jsme komerčně neutrální subjekt. Nemusíte se obávat zneužití informací o přístupech na vaše weby. Nebudeme jakkoliv monitorovat pohyb uživatelů ani je kontaktovat s konkurenční obchodní nabídkou.
  • Jsme správce české národní domény. Umožňujeme nejvyšší dostupné zabezpečení systému DNS pomocí DNSSEC, v objemu jeho implementace jsme první na světě.

  • Systém přihlašování pomocí mojeID budeme aktivně šířit mezi držiteli českých domén a provozovateli internetových služeb.